طراحی مبلمان

طراحی مبلمان

طراحی مبلمان و تغییر در سبک ساخت و ساز مبل تاریخچه بسیار طولانی دارد. درست از اولین روزهایی که بشر توانست تفاوت بین نشستن روی زمین و فضای بالاتر از سطح زمین را درک کند مبل پا به عرضه ظهور گذاشت. از همان ابتدا غارنشین‌ها با ساخت سکوهای سنگی تفاوت بارز را به نمایش گذاشتند و همین امر در طی گذر زمان برتری افراد را نسبت به یکدیگر با پیدایش مبلمان به تصویر کشید. شاید روزهای اول استفاده از محصول لوکس و زیبا تنها برای اشراف‌زاده‌ها ممکن بود، اما به مرور زمان و پس از جنگ جهانی دوم و ایجاد سبک مینیمال در طراحی مبل، به نوعی حاشیه‌نشین‌های شهر نیز از این محصول بهره گرفتند. استفاده از مبلمان جدیدا با شکل‌ها و طرح‌های متفاوت، سبک‌های متنوعی را تعریف کرده است. سبک مدرن، سبک کلاسیک و سبک سلطنتی یا با نام‌های دیگر که نیمه استیل و استیل نیز شناخته می‌شود ایجاد شد تا هر کسی بر اساس علاقه‌مندی‌های خود دست به انتخاب بزند.

تاریخچه طراحی مبلمان

طراحی مبلمان به گذشته بسیار دوری مربوط می‌شود به شکلی که قدیمی‌ترین نمونه صندلی در ایران با مهره‌ای از سنگ یمانی از دوره عیلام به جا مانده است. یا نمونه دیگری که در حفریات باستان شناسان شناخته شد و با نام صندلی مکشوفه شهرت دارد و به هزاره دوم ق.م از منطقه املش در استان گیلان مربوط می‌شود. در واقع می‌توان گفت که طراحی مبلمان در ایران از دوران باستان تا دوران معاصر در انحصار طبقه حاکم و بزرگان بوده است و از دوره قاجار تا دوره پهلوی شکل استفاده از آن آرام آرام از نسل مرفه جامعه به سایر اقشار جامعه بست پیدا کرد.

طراحی مبل منزل

صنعت تولید مبل و طراحی مبلمان در ایران

طراحی مبلمان در ایران جدیدا با تغییرات بسیار شگرفی روبرو شده است به شکلی که از سبک‌های کشورهای اروپایی تا نزدیک‌ترین کشور همسایه یعنی ترکیه برای ایده پردازی مبلمان استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که واردات مصنوعات چوبی قدری با هزینه تمام شده بالاتری روبرو می‌شود متخصصین بخش‌های تولیدی در کشور فکر چاره‌ای اندیشیدند. متخصصین این امر با ایده گرفتن از طرح‌ها و ایده‌های کشورهای که در صنعت مبلمان رشد چشم‌گیری داشتند توانستند از هزینه‌های تولید کاسته و یک محصول مقرون‌به‌صرفه را با همان کیفیت در اختیار مصرف کننده قرار دهند.

طراحی مبلمان

سبک طراحی مبلمان در ایران

طراحی مبلمان بر اساس سبک‌هایی که مردم از آن استقبال کرده‌اند این روزها دنبال می‌شود. صدها محصول با سبک‌های متنوع و تم‌های رنگی بسیار متفاوت در دست تولید است تا بر اساس آخرین طرح‌های روز دنیا به نیاز کاربر پاسخ داده شود.
به عنوان مثال از مبل چستر برای دیزاین کردن فضاهای کلاسیک استفاده می‌شود. متریال ساختی که برای این مبل استفاده می‌شود، عموماً چرم اصل است که با هنر دست طراحی و تولید می‌شود. عموماً چوب‌های که در ساخت این مبل استفاده می‌شود بسیار مرغوب هستند. گاها برای سبک کلاسیک از مبل‌های منبت‌کاری شده نیز استفاده می‌شود. اگر بار مالی تهیه مبل‌های چستر با هنر منبت دست برای شما زیاد نیست باید بگویم این مبل‌ها از چوب راش، گردو و افرا تهیه و تولید می‌شوند که در نوع خود بی‌نظیر هستند؛ اما به‌کارگیری چوب‌های ارزان قیمت‌تر و منبت‌کاری به وسیله دستگاه از ظرافت و طراحی مبل‌های کلاسیک ارزان قیمت چیزی کم نمی‌کند. می‌خواهیم به شما بگویم که با هر رنج قیمتی که قدرت خرید دارید انتخاب در اختیار شما قرار دارد.

طراحی مبلمان تخت خواب شو

طراحی مبل تخت خواب شو

طراحی مبل تخت خواب شو در دوران معاصر شکل جدی‌تری را به خود گرفته است. درست از زمانی که با خانه‌های سنتی چهل تو خداحافظی کردیم و به خانه‌های آپارتمانی پناه آوردیم این محصول دوکاره پا به زندگی ما گذاشت. مبل‌هایی که روز نقش پذیرایی از مهمان‌های شمارا ایفا می‌کردند و شب به‌عنوان یک بستر امن و نرم برای شما به یک تخت خواب راحت تبدیل می‌شوند. می‌خواهیم بگویم که بر اساس کاربردی بودن محصول در هر دوره سبک طراحی و تولید آن بر اساس نیاز مشتری تغییر پیدا می‌کند. روزگاری به کارهای با طراحی ظرافت بالا نیاز بود که خود شکوه و عظمت دیزاین داخلی را شبیه قصرهای پادشاهان به تصویر بکشد و اکنون به مبل‌هایی نیاز است که کارآیی آن بر زیبای‌اش ارجحیت داشته باشد. این روزها شما با پیشرفت در صنعت مبلمان در ایران به لطف دستان توانمند متخصصین بخش تولید می‌توانید تمامی نیازهای خود را جامع عمل بپوشانید.

خرید اینترنتی مبل

طراحی مبلمان همان‌طور که شکل متفاوتی به خود گرفته است باید بگویم خرید این محصول نیز دیگر شبیه گذشته به‌صورت سنتی دنبال نمی‌شود. این روزها شکل خرید این محصول نیز بسیار تغییر پیدا کرده است. شما می‌توانید از فروشگاه‌های معتبری که به صورت مجازی از طریق وب‌سایت‌های فروشگاهی مشغول به عرضه محصولات خود هستند خرید خود را به انجام برسانید. در این راستا مزیت‌های بی‌شماری در پیش روی شما قرار دارد. در ابتدا می‌توانیم به تم های رنگی بسیار جذاب و ست کردن آن بر اساس هارمونی رنگ منزل شما اشاره‌ای داشته باشیم. در ادامه شما بر اساس توان مالی خود می‌توانید دست به انتخاب بزنید و محصول مد نظر خود را با بودجه‌ای که در اختیار دارید به خانه مهمان کنید. در نهایت سادگی و تسهیل در امور خرید امری است که این مهم را جدیدا به یک کار بسیار پرطرفدار تبدیل کرده است. اگر می‌خواهید تجربه شیرین را شما نیز داشته باشید توصیه می‌کنیم به وب سایت تخصصی ما سری بزنید و از محصولات مدرن و متفاوت ما نیز دیدن فرماید. سال‌ها تجربه و تخصص برای مهمان شدن در خانه‌های زیبای شما لحظه شماری می‌کنند.

اسکرول به بالا