صندلی

سبک های مختلف صندلی

احساس راحتی و صمیمیت حین صرف غذا در کنار یکدیگر میتواند انرژی و حال خوب را برای افراد به همراه داشته باشد. در حقیقت دور هم نشستن برای صرف غذا دور یک میز نهارخوری بیشتر از آنکه به نظر میآید مهم است به همین دلیل است که باید به انتخاب صندلی مناسب برای فضای نهارخوری توجه کنید. علاوه بر در نظر گرفتن راحتی، اتنخاب یک صندلی با شکل مناسب میتواند سبک میز شمار را هم به کلی تغییر دهد.

برای انتخاب در نظر داشته باشید همیشه لازم نیست تمام آن‌ها را از یک مدل یکسان انتخاب کنید. شما می‌توانید با در نظر گرفتن هارمونی رنگی مدل‌های مختلفی از انواع صندلی نهارخوری را دور یک میز بچینید. در این مطلب سعی بر آن است که انواع شناخته‌شده‌ی مدل چوبی در عرصه‌ی طراحی مبلمان را معرفی کنیم چرا که چوب از قدیمی ترین موادی است که در ساخت آن استفاده شده است و امروزه در بازار هم متداول ترین و زیبا ترین نوع، مدل چوبی است . این سنتی ترین ماده در واقع متنوع ترین سبک‌ها و فرم‌ها را هم ارائه می‌دهد.

مدل بدون دسته (Side Chairs)

یکی از متداول ترین صندلی نهار خوری که خود شامل مدل‌های متفاوتی می‌‌شود، نوع بدون دسته و کناره هستند. این مدل با ابعاد متعارف و کاربردی طراحی شده و جزییات تجملی ندارند. همچنین به راحتی کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. کنار هم قرار دادن نوع دسته‌دار دور یک میز نهارخوری فضای بیشتری را اشغال می‌کند و گاهی غیر ممکن است. مدل بدون دسته به راحتی در کنار نوع دسته دار قرار می‌گیرند. در حقیقت این یکی از طبقه‌بندی‌های کلی انواع آنهاست که خود شامل مدل‌های مختلفی می‌شود.

صندلی دسته دار

صندلی دسته دار (Armchair)

مدل دسته دار یک دسته‌بندی کلی از انواع صندلی هایی است که محلی برای قرار گیری دست و استراحت بازو دارند. اضافه شدن قسمتی با عنوان دسته کاراکتر ظاهری را شکل می‌دهد. همچنین انواع فرم‌هایی که برای دسته در نظر گرفته می‌شود به ویژگی‌های ظاهری مدل چوبی می‌افزاید. از لحاظ کاربردی این نوع راحتی بیشتری را برای زمان طولانی تری تأمین می‌کنند. اگر قصد دارید از فضای میز نهارخوری برای کارهای دیگری مثل مطالعه و.. استفاده کنید بهتر تعدادی از آن ها را دسته دار انتخاب کنید. مدل دسته دار دارای انواع مختلفی هستند.

مدل پارسونز (Parsons Chair)

اسم این مدل از اسم یک مدرسه طراحی در پاریس گرفته شده است. طراحی و ارائه این نوع به بازار به سال 1930 بازمی‌گردد. طراحی ساده و بی‌آلایش  با هر سبکی از دکوراسیون هماهنگی دارد. ترکیب خطوط صاف با نشیمن و پشتی تمام پارچه‌ای در این مدل سبب شده است تا استفاده از آن محدود به زمان و مکان خاصی نباشد. استفاده از انواع پارچه‌های کتانی، چرم، مخمل و … به همراه انواع تزیینات در دوخت و رویه کوبی شکل‌های مختلفی از این نوع را برای سلیقه‌های مختلف ایجاد می‌کند که قابل استفاده در کنار انواع میزهای نهارخوری است. این مدل ها بسیار راحت و کاربردی هستند و تزیینات اضافی و غیر کاربردی به کلی از آن‌ها حذف شده است.

صندلی پارسونز
صندلی خم چوب

صندلی مدرن

مدل خم چوب (Contemporary Bent Wood)

یکی از انواع صندلی هایی که در دنیای مدرن مورد توجه قرارگرفته است نوع هایی هستند که به وسیله خم کردن یک قطعه چوب ساخته می‌شوند. بدین معنی که مانند ساختار باقی صندلی های چوبی از اتصال بین تعدادی قطعه مختلف ایجاد نشده‌اند. فن ساخت این صندلی ها در سبک ظاهر آن تأثیر مستقیم دارد و اغلب فرم‌های منحنی و مینیمالیستی هستند با ساختار هندسی ساده و بدون جزییات تزیینی.

صندلی کلاسیک

مدل ویندزور (Windsor)

نوع ویندزور نام خود را از شهری در انگلستان گرفته است جایی که این نوع برای اولین بار طراحی و ساخته شده است. این مدل یک پشتی نیم دایره‌ای دارند که به وسیله ستون‌های عمودی چوبی نگه‌داشته شده است. اگر قصد دارید کمی حال و هوای نوستالژیک به فضا اضافه کنید می‌توانید از این مدل استفاده کنید. ویندزور در انواع مختلف دسته دار بدون دسته طراحی شده‌اند. همچنین درطول زمان تغییراتی در ساختار این نوع ایجاد شده است که آن را ساده تر و مدرن تر جلوه می‌دهد.

صندلی ویندزور
صندلی فرانسوی

مدل فرانسوی (French Chair)

سبک فرانسوی همیشه در بازار به چشم خورده است. این مدل هم راحت هستند هم زیبا. درواقع زیبایی کلاسیک این نوع تجملاتی نیست و همین امر استفاده از آن‌ها برای فضاهای امروزی را مقدور می‌سازد. ترکیب چوب و پارچه به میزان کافی در این نوع به کار رفته است. در دنیای امروز که طراحی داخلی با خلاقیت‌های بدون حد و مزر همراه است تقسیم بندی سبک‌ها به کلاسیک، مدرن و … مشکل است. گاهی یک المان از سبک کلاسیک می‌تواند در یک چیدمان مدرن بسیار تأثیر گذار باشد. نوع فرانسوی از آن دسته مبلمانی هستند که این قابلیت را دارند.

مدل لهستانی (Traditional Bent-Wood)

یک نجار آلمانی _اتریشی کسی بود که برای اولین بار روشی برای خم کردن چوب پیدا کرد و نوعی که ما آن را با نام لهستانی می‌شناسیم شکل گرفت بعدها لهستانی‌ها اولین ملیتی بودند که ساخت این مدل را به ایران وارد کردند برای همین این نوع به نام لهستانی شناخته شدند. چندی نگذشت که تمام کافه‌ها در سراسر اروپا صندلی لهستانی را خریداری کردند و کافه‌های خود را با آن تزیین کردند.
این مدل برای اولین بار در طراحی مبلمان چوبی قطعات چوبی خمیده شده را به نحوی زیبا در خود جای دادند. این مدل از قرن نوزدهم تا همین امروز محبوب و کارآمد باقی ماندند. وزن سبک، طراحی ساده و خطوط منحنی زیبا، صرفه اقتصادی در استفاده از مصالح و مواد اولیه، از ویژگی‌هایی هستند که این سبک را زنده نگاه داشته‌اند.

صندلی

مدل پشت ضربدری (Cross Back)

مدل پشت ضربدری یکی از مدل‌هایی صندلی لهستانی هستند این مدل ها تقریباً با هر سبک میز نهارخوری همخوانی دارند و هرگز از مد نمی‌افتند. شما می‌توانید برای خرید انواع صندلی با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش فروش شما عزیزان را راهنمایی کنند همچنین می‌توانید خرید خود را به صورت آنلاین از طریق سایت موبلا انجام دهید.

اسکرول به بالا